Kalkulace ceny

Myslíme si, že to je důležitá otázka, a my Vám chceme odpovědět..

Ještě než se narodí koťata, musí se pořídit chovné zvíře. Náklady na pořízení jsou od 1500 euro výše

Musíme postarat rodiče kotěte, a to po celý rok. Den co den. Potraviny, podestýlku, očkování, veterinář, apod. Ať má mladé či nikoliv. Pak, když kočka je těhotná, sní 3krát tolik jako obvykle zrovna tak při kojení. Abychom měli co největší záruku zdravých koťátek, necháváme rodičům dělat genetické testy na rizikové nemoci, což u každého chovného jedince činí cca 5000,-Kč. Komplikovaný porod, vyžadující lékařský zákrok stojí až 7000,-Kč. Později, když je kočka vyřazena z chovu (smí mít koťata max. do 9let věku) zůstávají kastrované tak dlouho, dokud se cítí pohodlně ve skupině s námi a ostaními kočkami.

Investice do našich koťátek. : Jsou 2 krát očkovaná a 3x odčervená. 2-krát kompletní prohlídka veterinářem a zajištění osvědčení o zdravotní nezávadnosti a kastrovaná.

Pokud vás zajímá, jaké náklady v detailu, zeptejte se veterináře. Pro příklad, kontrola zdravotního stavu (poslechnout srdce, plice, tělesná teplota, pohmat bříška) stojí 300,-Kč/prohlídka . Očkování za extra cenu cca 1500,-kč každý. Každé ze 3 odčervení stojí 100-150,-Kč. Osvědčení zdravotní nezávadnosti 300,- Kč. Kastrace 1500,- až 2500,-Kč.

U nás je celý chov je rovněž pod homeopatickým dohledem. Koťata dostávají od narození homeopatika podle typologie matky, průběhu porodu a vývoje jednotlivce. Provádíme prevenci proti virózám a homeoticky podporujeme imunitu a harmonický vývoj kostry, posílení orgánů a vyrovnanou psychiku.
Matky jsou připravované na březost ještě před říjí. Dostavaji harmonizačni homepatika na psychiku a zdraví.
Pani dr. všem, dospělým i koťatům pravidelně kontroluje čakry, meridyány, sestavuje alternativní prevenci.

Při každém očkování má každé kotě kompletní prolhídku podle veterinárních pravidel, ale i alternativní kontrolu čaker, meridiánů a pentagramu.
Homeopaticky snižujeme nežádoucí , vedlejší účinky vakcín.

Také je nutné velmi dbát na kvalitu potravin. Všechny naše kočky dostávají velmi kvalitní stravu, připravenou buď od nás z čerstvých surovin, nebo velmi kvalitní konzervy s čistým masem a superprémiové granule bez obilovin. Rovněž potřebují speciální doplňky jako jsou vitaminy a speciální stravu pro koťátka, kotěcí mlíčko. Případně další doplňky stravy jako je kolostrum, aloe vera a pod. Koťata do 11 týdnů dostávají jen domácí stravu a k tomu se učí přijímat granulky.

Takže investice jen do krmiva na kotě přibližně činí 5000,-kč -8000,-kč do 14 týdnů věku.

Také stelivo do kočičích záchodků, biologicky nezatěžující přírodu, představuje přibližně 500,.kč na kotě.

Navíc, všichni chceme aby se naše kočky nenudily a byly něčím zaměstnané, což k  životu potřebují aby byly spokojené. Máme několik dobře vyrobených kočičích stromů, pelíšky, venkovní volieru, porodnice. I tyto věci stojí peníze.

Jsou ještě další náklady pro renomované chovatele, jsou to příspěvky do klubů, kde musíte být registrováni, reklamy, výstavní poplatky (600,-kč(€ 30,00) /den pro každou chovné zvíře + cestovní náklady, kvůli stanovení standardu chovu a schopnosti šlechtění.

A konečně, dokumenty, které chovatelé zajišťují pro koťata, i ony jsou spojeny s poplatkem cca 1500,-Kč na kotě. ( průkaz původu, europas a mikročip)

Pro seriózní chovatele je nemožné dosáhnout zisk z jeho chovu. Dáváme koťátka jako mazlíčky pro milovníky zvířat, za náklad, za příspěvek ve výši 20000,- až 25000,-Kč.